OTPUŠAVANJE SUDOPERE JAJINCI


Svako ko redovno koristi sudoperu zna da se ona veoma lako zapuši.

Rešetka za sudoperu je sjajno rešenje, koje vas može spasiti i onemogućiti zapušavanje sudopere duže vreme. Ona služi da se krupni komadi zadrže, kako bi se sakupili na jednom mestu tako da se sakupljaju u rešetki, koju jednostavno očistite.

Šta dovodi do zagušenja sudopere?

Na taj način održavate sudoperu prohodnom, a voda može neometano da prolazi.

Međutim, kada počnete da osećate neprijatne mirise u sudoperi i kuhinji, to znači da je najverovatnije došlo do nekog oblika zagušenja.

U tom slučaju nakon nekog vremena sigurno ćete primetiti i vodu koja sve teže prolazi kroz slivnik, što znači da postoji prepreka koja joj onemogućava da prolazi.

Nakupljeni ostaci vremenom se sakupljaju u blokadu odnosno čep, koji vremenom postaje sve veći i veći, dok u potpunosti ne popuni celu površinu cevi. Tada voda ne može više da prolazi, već se vraća u sudoperu i podiže sve do nivoa sudopere, a u jednom trenutku, ukoliko ne rešite problem zagušenja, voda će se preliti.

Sa druge strane, na cevima se talože naslage, koje se lepe za unutrašnjost cevi, a nastaju hlađenjem masti i ulja koja nakon kuvanja dospevaju u sudoperu.

Te naslage se vremenom šire i zajedno sa čepom brže dovode do zagušenja.

Problem kod otpušavanja sudopere jeste u tome, što amatersko otpušavanje sudopere ima za rezultat samo probijanje tog čepa a ne i čišćenje tih naslaga koje takođe značajno ubrzavaju zagušenje sudopere.

Na koji način se mogu očistiti naslage u cevima?

Kako bi otpušavanje sudopere bilo detaljno i efikasno, neophodno je da se radi mašinsko otpušavanje sudopere.

Profesionalne mašine veoma detaljno uklanjaju i ispiraju ove naslage, jer je njihov mehanizam rada pod pritiskom.

Pod jakom silom pritiska sve naslage se efikasno skidaju, tako da su cevi potpuno čiste i prohodne.

Na ovaj način dolazi do potpunog otpušavanja sudopere, što je mnogo bolje, nego kada se radi ručno otpušavanje sudopere, gde se samo probija čep koji je doveo do zagušenja, kako bi voda mogla da prolazi.

Ključ je u tome da se otpušavanje radi detaljno, kako bi i sam efekat bio bolji i dugotrajniji, a ne samo da se otkloni čep, jer tada novo zagušenje ubrzo ponovo nastaje.

Od čega zavisi način otpušavanja sudopere?

Da li će se raditi ručno ili mašinsko otpušavanje pre svega zavisi od procene vodoinstalatera, koji će odrediti stepen zagušenja.

Za blaža zagušenja dovoljno je ručno otpušavanje, a za teža zagušenja mora se raditi mašinsko otpušavanje sudopere.

Ručno otpušavanje sudopere

Ručno otpušavanje sudopere razlikuje se od mašinskog po alatu koji se koristi.

U sklopu ručnog otpušavanja koristi se vakum guma i vodointalaterska sajla, što je sasvim dovoljno za ovaj tip intervencije.

Kada se primenjuje ručno otpušavanje to znači da je u pitanju blaže zagušenje, i takva intervencija je po pravilu manje zahtevna.

Mašinsko otpušavanje sudopere

Mašinsko otpušavanje sudopere je najefikasnije i jedino rešenje kod veoma teških zagušenja.

Uz pomoć mašine pod pritiskom i električen sajle svaki tip zagušenja se može rešiti za kraće ili duže vreme.

Mail za reklamacije: vodomen12@gmail.com | tijana.bosiocic96@gmail.com | mlaznicavoda@gmail.com