HITNE INTERVENCIJE ZA OTPUŠAVANJE


Intervencije koje svakodnevno obavljaju vodoinstalateri, po prirodi su veoma hitne.

Istina, neke intervencije mogu sačekati dan ili dva ali i veliki broj intervencija zahteva hitan dolazak.

Problemi za zagušenjem, pucanjem cevi mogu da izazovu jako veliku materijalnu štetu koja prevazilazi granice tog problema već može oštetiti i čitave objekte, ukoliko se problem zapostavi.

Koje se vodoinstalaterske intervencije smatraju hitnim?

Hitne intrevencije su pre svega u vezi sa vodom koja se može izliti i napraviti problem.

Takođe, oštećene kanalizacione i vodovodne cevi takođe mogu kao rezultat imati izlivanje vode koja se širi po zidovima, a obzirom da se sve odvija unutar objekta, intervenciju čini veoma kompleksnom.

Hitne vodoinstalaterske intervencije pre svega odnose se na odgušenje odvoda.

Ti su otpušavanje kade, otpušavanje slivnika, otpušavanje sudopere, otpušavanje wc šolje i drugih odvoda.

Kada je intervencija odgušenja hitna a kada ne?

Otpušavanje odvoda je hitno onda kada je zagušenje jakog inteziteta ili se nalazi namestu koje može biti problematično.

Samu procenu će uraditi vodoinstalater, zato je važno da pozovete vodoinstalatera bez obzira na to da li ste sigurni ili ne, koliko je zagušenje ili bilo koji problem ozbiljan.

Kako da sigurno znate da li je intervencija hitna?

To ćete znati prema tome, jer simptomi hitnih intervencija se najčešće vide. Ona se ogleda u vodi koja se nakuplja, a ne prolazi kroz odvod, uzrokujući zadržavanje u dovodu.

Voda koja se podiže iznad nivoa odvoda, preti da se izlije, napravi poplavu i ošteti sam objekat i objekte u blizini.

Kada određeni deo sanitarije ne možete da koristite, npr kada je sudopera zapušena a nivo vode raste, jasno je da ona ne sme da se koristi, dok se ne uradi otpušavanje.

Ko sme raditi hitne intervencije?

Svaki ozbiljan vodoinstalaterski servis ima posebnu služb za hitne intervencije, koja je otvorena 24 sata dnevno/7 dana u nedelji.

Za hitne intervencije možete pozvati bilo kada, čak i praznicima, jer se one ne smeju odlagati.

Ukoliko niste sigurni da li je reč o hitnoj intervenciji, ipak pozovite hitnu službu, a iskusni vodoinstalateri će proceniti da li je potrebno odmah reagovati ili sačekati.

U službi za hitne intervencije rade najiskusniji vodoinstalateri, jer su ove intervencije najteže za rešavanje, zahtevaju brze odluke i reakcju ali i najmoderniju opremu koji vodoinstalateri mogu da koriste i imsju licencu za to.

Zato su hitne intervencije odvojene od svakodnevnih i stalno otvoreme za pozive, jer se nikad ne zna, kada će biti potrebno da tim vodoinstalatera izađe na teren.

Hitna služba funkcioniše nezavisno od standardne usluge popravki koje se odvijaju po rasporedu i koje ne spadaju u hitne. 

Na koji način se rade hitne intervencije?

Hitne intervencije uglavnom su vezane za mašinsko otpušavanje odvoda i korišćenje mašina pod pritiskom i električne sajle.

Problem je uglavnom višeslojan i zahteva stručne mašine i tehniku, pa se je mašinsko otpušavanje odvoda gotovo redovno u hitnim intervencijama.

Hitna ntervencije jesu i zamena napuklih cevi, koji su veliki problem i mogu ugroziti ceo objekat.

Vodoinstalateri moraju znati da pravilno urade plan i postavku vodovodnih i kanalizacionih cevi, kako bi ceo sistem dobro funkcionisao.

Mail za reklamacije: vodomen12@gmail.com | tijana.bosiocic96@gmail.com | mlaznicavoda@gmail.com