OTPUŠAVANJE SUDOPERE DORĆOL


Koliko je redovno održavanje sudopere i drugih odvoda važno, dovoljno govori čnjenica da kada nam se zapuši sudopera ne možemo više da je koristimo, dok ne pronađemo adekvatno rešenje za problem zagušenja.

Kako možemo rešiti problem zagušenja?

Problem zagušenja možemo rešiti na nekoliko načina, pre svega način zavisi od vrste zagušenja.

Mnogi se pitaju da li je baš presudno da pozovu vodoinstalatera, ali odgovor najpre zavisi od toga da li je zagušenje slabije ili jače, odnosno da li je nastalo od pre nekoliko dana ili nekoliko mesec.

Stvar je u tome da dugotrajne naslage nakon nekog vremena postaju tvrdokorne i teške za uklanjanje i jedino uz pomoć mašina možemo rešiti problem.

Postoje dva načina da rešimo problem zapušene sudopere, ručnim ili mašinskim putem

Istina je da možete pokušati sami da rešite problem zagušenja i za to imate nekoliko opcija.

Jedna od njih je da probate sa vakum gumom, koju svi imamo u svom kupatilu, ili ručnu sajlu ukoliko je imate. Pokušajte da otklonite prepreku, odnosno ono što je izazvalo zagušenje.

Ukoliko ne uspete u tome, drugi način za samostalno otpušavanje jesu recepti i trikovi sa interneta koji su više ili manje uspešni. Kombinacija sode bikarbone i soli, ili sirćeta i sode bikarbone, mogu napraviti čuda u vašoj kuhinji, ali samo ako je zagušenje lakše. Ukoliko i to ne uspe, možete se odlučiti za jedan od nekoliko sredstava za otpšavanje odvoda.

Ova sredstva su veoma povoljna i koštaju manje od 1.000 dinara, pa je to jedan od najbržih načina da pokušate da sudoperu otpušite sami.

Ova sredstva ne koriste se samo za otpušavanje sudopere, već i za otpušavanje svih odvoda.

Šta ukoliko ne uspemo sami da rešimo problem zagušenja?

Ukoliko vam ni jedan način za otpušavanje sudopere ne uspe, jedino što možete uraditi jeste da pozovete iskusnog vodoinstalatera.

Vodoinstalateri na više načina mogu rešiti problem zagušenja. Svaki vodoinstalater kada izađe na teren, će prvo uraditi detekciju, kako bi ustanovio koliko je zagušenje duboko.

Vodoinstalateri uvek prvo pokušavaju da urade otpušavanje ručnim putem, pa tek onda mašinskim putem.

Ručno otpušavanje sudopere podrazumeva upotrebu vakum gume ili sajle, dakle ručnim alatima.

Ukoliko vodoinstalateri procene da je ručno otpušavanje nepraktično, te da e zagušenje mnogo intenzivnije, tada se prelazi na mašinsko otpušavanje sudopere.

Kako izgleda mašinsko otpušavanje sudopere?

Mašinsko otpušavanje sudopere i drugih odvoda jeste mnogo komplikovanija, teža i skuplja intervencija, jer zahteva upotrebu profesionalnih mašina.

Profesionalne mašine koje se koriste su mašine pod pritiskom i sajla na elektro pogon.

Mnogi ne znaju razliku između mašinskog i ručnog otpušavanja, a ona se ogleda u tome, da se mašinskim putem otklanja ne samo čep, već i naslage u cevima.

Profesionalno otpušavanje je mnogo intenzivnije i bolje jer ne otklanja samo čep, već i naslage koje su se stvorile u cevima, a koje bi ubrzo ponovo dovele do zagušenja.

Ukoliko sudoperu otpuši profesionalni vodoinstalater, mašinskim putem, dugo vremena ne morate brinuti i novom zagušenju, pod pretpostavkom da vodite računa o tome šta bacate u sudoperu, što je svakako presudno kako bi sudopera ostala čista.

Mail za reklamacije: vodomen12@gmail.com | tijana.bosiocic96@gmail.com | mlaznicavoda@gmail.com